Lázadás Brüsszel ellen: Európa országai egymás után fordítanak hátat a migrációs kvótáknak

Lengyelország, Ausztria és Németország új migrációs irányvonalat hirdetett, így az uniós paktum jövője megkérdőjeleződött.

Lengyelország, Ausztria és Németország új migrációs irányvonalat hirdetett, így az uniós paktum jövője megkérdőjeleződött.
Szükség lenne az uniós alapszerződések módosítására.
„Az a hibás, aki beengedte őket” – Bauer Bence és Sayfo Omar keretezte a történetet a Mandinernek.
A február 23-ra kiírt előrehozott választások eredménye várhatóan egyértelmű üzenetet küld a kormányzó pártoknak: a német választók 70%-a az ő politikájuk ellen fog szavazni.
Merkel gyáva volt. Ezzel szinte teljesen belesimult az általa is gyávává nyomorított német közéletbe.
És most figyeljenek! A hivatalos közlésekben a németek úgy fogalmaznak: „német útlevéllel nem rendelkezők” az elkövetők.
Az új szíriai vezetés, amelyet a Hayat Tahrir al-Sham egykori dzsihadista csoport vezet, aggodalomra ad okot Európában.
A háború- és bevándorláspárti paktumot a Néppárt soraiban a Tisza is támogatta.
A baloldali megmondóemberek arról próbálják győzködni a nagyérdeműt, 2010 óta nem történt még olyan, hogy az ellenzék megelőzte volna a Fideszt a közvélemény-kutatásokban. Ez önbecsapás a javából.
A Berliner Zeitung szerint „a Konföderáció közeledik a lengyel politika fősodrához és Tusk ezzel egyidejűleg jobbra fordul”.
Az első osztályosok harmada nem is tudja követni a tanórákat, mert nem értik, miről van szó.
A magyar miniszterelnök szerint az Európai Bizottság mindenben kudarcot vallott. Orbán Viktor interjút adott az Il Giornale című olasz napilapnak.
A helyzet kritikus. A menekülttáborok már most is túlzsúfoltak, a hatóságok ezért egyelőre leállították a menedékkérelmek feldolgozását.
A CDU és a CSU politikusai már nem ennyire lelkesek.